VYSOČINA FEST 2016 “zboural” Jihlavský amfiteátr

Amfiteátr v Jihlavě se na 3 dny proměnil na místo s největší koncentrací hudební špičky České hudební scény! Celý festival odstartoval již ve čtvrtek v 15 hodin a celým amfiteátrem se se začaly rozeznívat líbezné tóny českých písniček. Jako první velká hvězda, která stála na hlavním pódiu Bosch stagi, byl legendární Václav Neckář. Obecenstvo tvořili především starší lidé, kteří si přišli zavzpomínat na staré hity, které si mohli společně zazpívat.

Vysočina festival

Dalším účinkujícím, který na vysočina festu vystoupil, byla skupina Krucipüsk, která díky svému žánru přilákala do areálu i mladší ročníky. Souběžně hrál i na Soul stagi Marpo, který sklízel mezi publikem během celého festivalu jen ty nejlepší komentáře a pocity posluchačů. Avšak hřeb večera čekal na 21:30, kdy se na hlavním pódiu ukázala skupina Chinaski. Všichni návštěvníci si nechtěli nechat ujít tuto příležitost a poslechnout si všechny písničky, které kolují českými rádii, na živo.  O finále prvního dne se postaralo složení PSH následováni skupinou Tři sestry.

Druhý den nabídl krásné počasí, které předpovídalo kvalitní kulturní zážitek. Jediný problém, který náš natáčecí tým řešil, byl ten, že areál, který nabízel veškeré vyžití od chill out zón po občerstvení se otevíral až od 15 hodin. Museli tedy kluci využít místního pohostinství a po probděné noci v autě přetrpět do odpoledne, kdy si mohli srovnat hladinku novinkou na českých festivalech a to pozdravem od sousedů, tedy Tatratea!

V pátek festivalové brány podle nás navštívilo jedenkrát tolik lidí, co o den dříve. Důvodů mohlo být hned několik. Mohlo to býti počasí, které nabídlo slunečné počasí s 25°C a druhým důvodem mohla být naplněný line up, protože pátek nabídl taková jména jako Hana Zagorová, No Name, Xindl X a nebo Kabát. Poslední zmíněná kapela prakticky zbourala celou scénu, neboť když jsme procházeli před pódiem před koncertem, trvalo nám přibližně 10 minut, než jsme prošli z jedné strany na druhou.

Na závěrečný festivalový den si pořadatelé připravili nálož v podobě Olympicu, Čechomoru, Voxela a nebo posledním vystupujícím Davidem Kollerem DJ Michaelem Burianem. I v sobotu byla návštěvnost areálu ohromná a celý doprovodný program se zaměřil na ty nejmenší, tedy na děti. My jsme nezaháleli a vyzkoušeli všechny možnosti vedlejší zábavy, co pořadatelé měli pro návštěvníky a již brzy se můžete těšit na video, ve kterém vám tento super festival blíže přiblížíme.

Přidano 10. 07 2016

Sdílej tento post