Vysmálo se nám léto

Venku je 36 stupňů, beru žabky, letní outfit a vyrážíme natáčet na další fesťák. Tak asi vypadala naše příprava na 13. ročník kadaňského festivalu Vysmáté léto. Samozřejmě, že jsme s sebou měli to nejnutnější – natáčecí techniku – že jsme však zapomněli na základní festivalou výbavičku, jsme si uvědomili až na místě, kde nás pekelně vytrestalo počasí.

 

Zhruba hodinu cesty klimatizace našeho služebního Fabiána běžela na plné obrátky. Pár kilometrů před naší cílovou stanicí se ale výrazně ochladilo a my si všimli mraků, které připomínali pohled na oblohu z pohádkového světa Harryho Pottera, kterou se právě prohnalo hejno mozkomorů. Pro skupinku třiadvacátníků to v tu chvíli byla samozřejmě velká životní lekce.

 

Jedinou věcí, která se nám ten den zadařila, byl bezesporu příjezd do backstage – tam jsme trefili bez navigace a optání domorodců na první dobrou. Jinak jsme ovšem byli tak, jak by řekl klasik Alois Jirásek proti všem. Respektive spíš proti všem a všemu. Kdykoli jsme vytáhli techniku a chtěli natáčet, začalo pršet. Naopak, když jsme si řekli, že se někam schováme a dáme si pauzu, objevilo se vysmáté léto, na které všichni čekali.

 

Bez absolvování podobných akcí ovšem člověk nikdy ve skutečnosti nepozná, o čem jsou festivaly. Nikdy totiž neuvidí tancovat skupinu šílenců v bahně, nikdy nepozná nové lidi ve stanu, do kterého zatéká, nikdy neuvidí tisíce na kost promoklých lidí poslouchat skvělé české kapely.

 

Na největším severočeském fesťáku jsme potkali super lidi a zažili skvělou atmosféru. 13. ročník festivalu Vysmáté léto je ale za námi a nám nezbývá, než se připravit na další akci. Příští týden totiž vyrážíme na Beats 4 Love do dolních Vítkovic.

 

Určitě se mrkněte na video, které jsme pro vás připravili. Pokud se Vám bude líbit, nezapomeňte dát like a sdílet.

 

Honza a Tom

 

Rádi bychom znali Váš názor


Kolikátý ročník jste navštívili?

Jak se vám letošní ročník líbil?

Přijedete i příští rok?Přidano 27. 06 2016

Sdílej tento post