Rock Heart se nezadržitelně blíží

Hvězdnou sestavu účinkujících na festivalu Rock Heart 2018 uzavírají W.A.S.P.!

Posílí Hammerfall, Sodom, Kataklysm nebo Epicu.
Zámecký amfiteátr v Moravském Krumlově bude v druhé polovině srpna, přesně ve dnech 17.-18.8., již potřetí dotvářet unikátní atmosféru festivalu Rock Heart, který letos láká na dosud nejsilnější program ve své historii. Ten budou zdobit především Hammerfall, Sodom, Kataklysm, Epica a nově také W.A.S.P.

W.A.S.P. se zformovali v roce 1982 v Los Angeles na popud Stevena Durena známého jako Blackie Lawless, který údajně toužil po obrodě shockrockového spektáklu, který proslavili Alice Cooper a Kiss. Svůj útok na glam rock-metalovou scénu W.A.S.P. postavili na provokativní image a divokých live show, ve kterých nebyla nouze o popíjení krve z lebky nebo rozhazovaní kusů masa do publika a takřka okamžitě uspěli. O tři roky později a s dvěma alby na kontě už se těšili hvězdnému renomé, které si udrželi až dodnes. Na rozdíl od mnoha jiných legend netěží jen ze slávy "starých" hitů jako 'I Wanna Be Somebody', 'L.O.V.E. Machine', 'Blind In Texas', ale neustále svoji diskografii rozšiřují o nové pozoruhodné nahrávky a jejich koncerty dnes a denně dokazují, že čas jim na energii ani v nejmenším neubral. V roce 2017 uplynulo 25 let od vydání jejich ikonického alba "The Crimson Idol", které je považováno za jednu z nejlepších nahrávek v hudební historii. Desku měl původně doprovázet i film, pro který byly natočeny stovky materálu, přesto nikdy nebyl dokončen a vydán. Až do letošního únoru, kdy nahrávací společnost Napalm Records album o film na DVD a BluRay doplnila a vydala v kompletu "REIDOLIZED".

Jedním z hlavních taháků letošního Rock Heartu budou němečtí Sodom, ke kterým se vrátil kytarista Frank Blackfire! Stávající trio Tom Angelripper, bubeník Husky a kytarista Yorck Segatz se tak rozroste na čtveřici, která bude poprvé v historii Sodom sestávat ze dvou kytaristů. Dále se návštěvníci mohou těšit na švédské Hammerfall, kteří v Moravském Krumlově odehrají letos jediný koncert na území České a Slovenské republiky.

Se zbrusu novým albem Meditations, se kterým právě dobývají Spotify (na 1.místě se skladbou Narcissist a na 3.pozici se singlem Guillotine), dorazí kanadská úderka Kataklysm a s dosud poslední nahrávkou Holographic Principle, kterou brzy nahradí novinkou, přijede holandská symfonic-metalová Epica. Z britské metropole si to do Moravského Krumlova namíří mistři extrémně rychlých kytarových rifů a sól Dragonforce, německou hudební scénu budou reprezentovat AXXIS, Primal Fear a v neposlední řadě znovuobnovení legendární Rage - Refuge! Dánsko-švédská skupina Amaranthe předvede, čím uchvátila zlínský klub Masters Of Rock Cafe a skuteční hudební fajnškmekři jistě ocení vystoupení GUSE G - kytarového virtuóza, který hrál po boku Ozzyho Osbourna. Vůbec poprvé na pódiu Rock Heartu stane folk metalová kapela - holandští vikingové Heidevolk s jejich paganským metalem.

Z tuzemské hudební scény vystoupí Kryptor, Malignant Tumour, Root, Kern, Nahum, Porta Inferi, Gate Crasher nebo Miloš Meier s jeho fascinující bubenickou show Drumming Syndrome.

Organizátoři festivalu Rock Heart se rok od roku neposouvají jen v dramaturgii, která nabízí stále více zvučných jmen, ale zároveň neustále zvyšují také standard nabízených služeb na festivalu. Ten se letos projeví především ve třech kategoriích kempů, které reflektují odlišné potřeby návštěvníků. Těm, kteří po skončení programu dávají přednost klidné noci, bude k dispozici areál se striktně daným nočním klidem. Příznivci dlouhých večírků mohou naopak využít odlehlého kempu s reprodukovanou hudbou a barem až do rána.

Vstupenky

Přidano 1. 08 2018

Sdílej tento post