Na festival Natruc přišlo přes čtyři tisíce lidí

Kolín – Přes čtyři tisíce lidí, třicítka kapel na třech pódiích na Kmochově ostrově. Tak by se dal shrnout 19. ročník festivalu Natruc.

Organizátoři letošek hodnotí jako přelomový ročník. „Všechno začalo nanovo, protože celou produkci dělal poprvé tým složený pouze z našeho sdružení Barry a spol., bez spoluúčasti produkční agentury. Spousta lidí dělala svoji práci poprvé a obstáli na výbornou. Běžný návštěvník viděl profesionálně připravený festival jako vždy," řekl Aleš Bureš, organizátor festivalu.

Letošní festival podle jeho slov zohledňoval nejen mladou generaci, ale zaměřil se i na posluchače středního věku, kterým nabídl legendární interprety, jako je Vladimír Mišík, Dan Bárta, Michal Malátný nebo Arakain. Právě na Michala Malátného, který hrál na hlavním stage s Kolínským Big Bandem, přišla spousta posluchačů snad všech věkových kategorií.

Jak byly ale ty hlavní „trháky"? „Nejvíc lidí přišlo tradičně na Mandrage a Rybičky 48. Amfiteátr byl překvapivě zaplněný i při vystoupení Dana Bárty, jehož hudba je spíše pro náročné posluchače. Podle ohlasů návštěvníků mělo největší náboj vystoupení skupiny Tatabojs, pro kterou Natruc jediným festivalem, kam vyvezli svoji audiovizuální show. Návštěvností i hudebními výkony překvapila i třetí stage," zhodnotil účast Aleš Bureš.

ko-natruc16-hej-dsc-0561_galerie-980 ko-natruc16-hej-dsc-8738_galerie-980

Organizátoři zhodnotili letošní ročník jako bezproblémový, kdy nedošlo k žádným incidentům, napadením ani vážnějším zraněním. Technické zázemí Kmochova ostrova však úplně pozitivně hodnotit nemohou. „Kmochův ostrov není na takové akce technicky připraven, všechno jsme si museli dovézt, což značně navyšuje náklady. I když platíme poměrně vysoký nájem, ostrov pro organizátory větších akcí nenabízí prakticky žádné zázemí," řekl Aleš Bureš.

ko-natruc16-hej-dsc-8048_galerie-980 ko-natruc16-z-img-7374_galerie-980

A jestli už připravují další ročník festivalu, který bude jubilejní – dvacátý? „Letošní ročník budeme jako tým teprve vyhodnocovat a na základě zkušeností z něj připravíme na příští rok produkci, která bude hodna 20. ročníku festivalu," dodal.

Přidano 8. 08 2016
Ticketstream

Sdílej tento post