Mariánské údolí zažilo další bezesnou noc

Mariánské údolí zažilo další bezesnou noc

A je to za námi! Patnáct hudebních festivalů jsme stihli objet za čtrnáct víkendů a už nám zbývá jenom bonus. Na služebně úplně poslední hudební festival letošního léta jsme vyrazili do Brna, kde v Mariánském údolí proběhl další ročník festivalu nazvaného Mariánské léto. Vzhledem k tomu, že informace o festivalu byli jen těžko k dohledání a samotný časový harmonogram akce byl zveřejněn až pár dní před konáním akce, jsme od naší víkendové štace moc nečekali – udělali jsme chybu! V malebném areálu jsme si přišli na fantastickou atmosféru a organizačně všechno šlapalo tak jak má.

 

Začněme ale pěkně od začátku. Do Brna jsme vyrazili z Prahy vyzbrojeni pouze textem písně „My jsme ti Pražáci.“ Cesta by probíhala celkem v pohodě, kdyby na každém dvacátém kilometru nebylo omezení rychlosti na 80 km/h a méně. Velké horko zvládáme v pohodě – Tom má předky ze Španělska a já jsem polo Australan polo Mount Everest.

 

Po příjezdu do Brna hledáme poblíž Mariánského údolí nějakou fajn restauraci. Našli jsme, ale od servírek jsme se vždy doslechli, že čekačka bude delší než hodinu. Po hodině bloudění to vzdáváme a jedeme na jídlo přímo na festival.

 

U festival parku stála značka zákaz vjezdu mimo pořadatele akce a jeden muž zákona. K našemu překvapení nás policista zdraví slovy: „Ahoj kluci, vy jste z Ticketstreamu co? Tak jeďte.“ Bůh žehnej samolepkám na Fabiánovi (služební kára značky Škoda Fabia). U stánku s akreditacemi narážíme na fajn partu lidí, dostáváme VIP pásky a zjišťujeme, že Brno je jako smažený sýr – každý ho miluje, ale málokdo to přizná.

 

Po vstupu zjišťujeme, že areál, ve kterém Mariánské léto probíhá, připomíná malé zimní stadiony. Když totiž tým, který na takovém stadionu hraje, postoupí do play off, kapacita stadionu praská ve švech a atmosféra je boží. Mariánské léto 2016 atmosféru play off rozhodně připomínalo.

 

Kromě stovek a tisíců fanoušků k tomu přispěli i kapely, které v Brně vystoupili. Na stege postupně vystoupali kapely jako Atmo Music, Tibet, Marek Ztracený, Stromboli, Barbora Poláková, Richard Muller, Anna K a Wohnouti s Evou Pilarovou.

 

Celý den se nesl ve fajnové náladě a my měli radost, že pravděpodobně poslední hudební festival, na který jsme letošní léto vyrazili, jsme si opravdu užili. Budeme se na Vás těšit příští týden, kdy vyrážíme do pražské Tróji na naše poslední natáčení v rámci nejvíc brigády a to na festival jídla a pití Foodparade.

 

Honza a Tom

Přidano 30. 08 2016

Sdílej tento post