Hlučínská štěrkovna přilákala tisíce přátelských lidí

Že se nás lidé ptají na festivalech pro koho a co točíme, na to už jsme si dávno zvykli. Aby se nás ale lidé ptali na technické vybavení, vyptávali se na to, co bychom jim doporučili a vedli s námi dialogy o tom, co točí oni, to se nám stalo až v Hlučíně. A šlo hned o několik lidí, kteří nás tento víkend nedaleko Ostravy zaskočili podobnou otázkou. Daleko více nás ale v Hlučíně zaujala atmosféra. Tak vděčné publikum jsme ještě neviděli.

 

Od úvodního vystoupení si návštěvníci Štěrkovna Open Music 2016 užívali takřka jakékoli vystoupení. Nejvíce nás pak zaujala atmosféra experimentálního vystoupení rumunské kapely Fanfara Transilvania, jejíž písničky tvořili například soundtrack ve filmu Borat. Osobně jsme totiž mysleli, že tato hudba české publikum neosloví. Opak byl pravdou. Celý areál se přišel na trochu exotiky nejen podívat, ale dokonce si ji i užít.

 

Nejde ale jen o vděčnost hlučínského publika. To bylo samo o sobě skvělé. Popovídali jsme si s nejedním návštěvníkem festivalu. Všichni byli natolik přátelští, že jsme měli chvílemi pocit, že jim za jejich vystupování někdo platí. Prsty v tom ale nejspíš mají promotéři, kteří odvedli dobrou práci a uspořádali jedinečnou akci s pestrou dramaturgií.

 

Ticketstream crew si Hlučín užila na plno. Možná i proto, že nás čeká dvoutýdenní pauza. Tedy alespoň co se týče natáčení na festivalech moderní hudby. Tento víkend si totiž vyzkoušíme natáčet na festivalu vážné hudby, což je pro nás velká výzva. Čeká nás Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, kde budeme operovat 6. srpna večer.

 

Tešíme se na Vás v Krumlově

Honza a Tom

 

Přidano 2. 08 2016

Sdílej tento post