Desperados High Jump nastavil vysokou laťku

Prakticky přesně v půlce prázdnin se opět sjela světová špička ve skocích do vody do středočeských Hříměždic, kde se v místním lomu konal již 17-tý ročník Desperados High Jump. Již když jsme sami přijížděli, jsme měli tušení, že tato akce bude velká, neboť jsme zůstali stát v koloně aut, čekajících na vjezd do areálu. Díky naší vychytralosti jsme dokázali předjet cca 40 vozidel, tímto se jim omlouváme, ale opravdu jsme spěchali!

Po příjezdu na jedno ze 3 parkovišť jsme si šli prohlédnout areál, který byl opravdu velmi netradiční. Jak se samotná akce prezentuje, nejde o festival, nýbrž o skokanské závody. Krásný lom Hříměždice nabízel svěží vodu a kamenné pozůstatky úžasný výhled na skokanské můstky, které se tyčily do výšky 12, 16 a později i 27 metrů!

Skokánky

Pohled na blázny, kteří se volným pádem řítili přímo na hladinu vody, nás velice mrazil, a proto jsme raději vyrazili zkontrolovat, jaký doprovodný program organizátoři připravili. Hlavní sponzor Desperados dorazil s velkým kamiónem a býkem, kde si mohl každý vyzkoušet svůj um na divokém zvířeti!

Velkým lákadlem byla také dlouhá skluzavka od Vodafonu, kde si návštěvník mohl projet a vyblbnout se jako malý kluk. I my jsme ji vyzkoušeli, avšak zde započala naše ztrátová peripetie. Jako první jsme totiž utopili sluneční brýle při dopadu z právě zmíněné skluzavky. Dalším ztraceným skalpem bylo naše milované GoPro, které jsme dali jednomu ze závodníků, aby nám udělal záběr na to, jak se vrhá z výšky 18 metrů přímo k hladině, avšak při doteku se naše kamerka odpojila od držáku a pokračovala dál do hlubin, tím jsme přišli jak o úžasný záběr, tak kameru, která nás doprovázela celou festivalovou sezónu.

Nemilé zjištění pro nás nastalo v noci z pátka na sobotu, neboť jsme zjistili, že lidé se dokáží ponocovat do brzkých ranních hodin (8:00) a to přímo u našeho stanu, takže to pro nás znamenalo velice náročný sobotní den. My ale nejsme z másla, takže i pouhé 3 hodiny spánku nám stačili k tomu, abychom se vmísili mezi návštěvníky a popovídali s nimi o tom, jak se jim tato akce líbí, pokolikáte ji navštívili nebo co všechno už vyzkoušeli.

Celé 2 dny vám představíme v našem videu, které ovšem bude mít zpoždění, protože náš střihač měl při cestě do Prahy nečekanou autonehodu a muset strávit několik hodin přejezdem do Prahy, ale nebojte, o nic vás nepřipravíme!

auto
A už příští týden nás budete moct potkat na Baškohrátkách, tak postavte plavidlo a doražte!!! :-)

Vstupenky

Přidano 8. 08 2016

Sdílej tento post