10. Ročník na Bašce zakotvil tradici

Když jsme v pátek opouštěli náš rodný Písek, nevěděli jsme, co nás za 6-ti hodinovou cestou bude čekat. Během cesty jsme měli možnost zjistit krásy České republiky i díky tomu, že většina trasy, kterou  jsme jeli, byla opravována. Nicméně v 19:00 jsme byli na místě a hlavní pořadatel nás všechny přivítal a v tuto chvíli se dostala na řada skupina JELEN, která svou pozitivní náladou rozlila mezi posluchače pohodu.

Druhým vystupujícím byla v současné době asi jedna z nejúspěšnějších kapel současnosti, SLZA. Kluci měli sice ze začátku stejný problém s příjezdem jako my, ale nakonec vše vyšlo tak, jak mělo. Posluchače tvořili většinou mladší ročníky (11-16 let) ale to neubralo tomu, že si kapela připravila velkolepou show, za kterou celé publikum poděkovalo ohromnými ovacemi. Po koncertu následovala autogramiáda, kde kluci ze Slzy dali podpis úplně všem, kteří čekali ve frontě.

Druhý den ráno jsme se probudili do značně ponurého počasí, avšak 5 minut před hlavním "závodem" vylezlo sluníčko a plavba kuriózních plavidel mohla začít. Plavidla, která doplula na přehradu Baška z celé republiky,postupně vyjížděla na pódium, prezentovala nejen plavidlo, ale i posádku a poté následoval skluz přímo z pódia do vody.

Nejúspěšnější divácky hodnocené plavidlo bylo seskupení "Kamarádi", kteří zakomponovali prvky Vánoc do svého plavidla nejen ozdobeným stromečkem,dárečky, ale i živým kaprem, který po vyhlášení výsledků dostal znovu svobodu.

Během celé akce se mohli účastníci zapojit do rekordu v počtu obtisknutých rukou v ovečkách, které jsou hlavním maskotem této události. Rekord byl stanoven na 712 obtisků, tedy 356 lidí.

Celá akce se organizátorům určitě povedla a jsme moc rádi za to, že jsme se mohli dostat do tohoto koutu naší republiky, kterou jsme poté křižovali z Polských na Německé hranice.
Pro přesnou představu pro vás máme toto video, tak se koukněte a dorašte i příští rok do Bašky!

Přidano 16. 08 2016

Sdílej tento post